Winsor McCay

Winsor McCay
Bugün Google ilk çizgi film karakterlerinden biri olan Winsor McCay hakkında bir logo ile karşıladı bizi. Biz de Little Nemo ve yaratıcısı Winsor McCay hakkında ziyaretçilerimize bilgi verelim istedik. Winsor McCay kimdir biyografisi hakkında bilgiler : Little Nemo ilk çizgi roman karakterlerinden olmakla birlikte, aynı zamanda ilk gerçek anlamda çizgi film kahramanıdır. ilk olarak 1905 yılında yaratılmıştır. Little Nemo yaratıcısı Winsor McCay ‘dır. Şimdi dilerseniz Winsor McCay hakkında bil

15.10.2012 00:10

Winsor McCay 26 Eylül 1869 tarihinde Spring Lake, Michigan’da dünyaya geldi. 26 Temmuz 1934 tarihinde Brooklyn, New York’ta hayatını kaybetti. Amerikalı karikatürist ve animatör olan Winsor McCay çizgi roman Little Nemo ve animasyonlu karikatür Gertie Dinozor ile tanınıyor.
Winsor McCay siyasi karikatürleriyle ve resimli öyküleriyle ünlü bir gazete karikatüristiydi. Aynı zamanda bir “vaudeville” sanatçısıydı.

Winsor McCay Kimdir Hayatı Biyografisi

Meşhur çizgi film karakterlerinden olan Little Nemo ve onun yaratıcısı olan Winsor McCay hakkında bilgiler verdik.

Önceki Haberler
Charollais Koyunları
Charollais Koyunları

10.10.2011 00:00

Charollais Koyunları Özellikleri
Kelkit'te Koyunculuk Canlanıyor
Kelkit'te Koyunculuk Canlanıyor

26.03.2011 16:00

Kelkit Tarım İlçe Müdürü İbrahim Irmak, sürekli takip edilen ve teknik destek verilen koyunculuk işletmelerinde doğan kuzularla birlikte koyun sayısı artmaya, koyunculuğun tekrar canlanmaya başladığını söyledi.
Romanov koyunu özel izinle Türkiye'de
Romanov koyunu özel izinle Türkiye'de

24.03.2011 09:26

Rusya'nın ihracatını yasakladığı, dünyanın en verimli ve en çok kuzu veren koyun cinsi Romanovlar artık Türkiye'de.